Geografie Islandu

Island je země velmi rozmanitá. Díky svému vulkanickému původu najdete všude mnoho podobného, přesto každá je něčím specifická. Tady se

Oblast Reykjavíku a Reykjanes – lávové pole

Jižní Island – Populární lákadla a slavné ledovce aneb kdo neslyšel o Eyjafjallajökull?

Západní Island a Snæfellsnes – aneb Island v malém. Malý ledovec Snæfellsjökull, malé krátery, malé vodopády, vše akorát do ruky.

Západní Fjordy – správně (od slova správa) možná součást Západního islandu, zaslouží si však. Jedná se fakticky o nejstarší část Islandu vzniklou před 14 miliony let. Jedním ze zajímavých pozůstatků dávných dob jsou zkameněliny redwoodů, které se např. v době války používaly k topení. Oblast krásná, monumentální a relativně opuštěná. V oblasti Strandiru, lehce dostupného se snadno ztratíte sami v přírodě. Jen kousek před Ísafjörður je nejstarší islandský tunel. Při jeho ražbe se brzy zjistilo, že diamant není to nejtvrdší, co má příroda v arzenálu.

Východní Island – vysoké skály a příkré stěny užehličkované od ledovců. dlouhé fjordy a silničky vedoucí zdánlivě nikam.

Severní Island – několik monumentálních poloostrovů nabízí nejkrásnější výhledy na Severní Atlantik a místa pro pozorování velryb a tuleňů.

Islandské vnitrozemí – duhové hory, fumaroly, lávolá pole, krátery, brody, měsíční krajina, peklo, kde se můžete koupat.